Edhe kreu i OBSH – së, Tedros në karantinë

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus është karantinuar pas kontaktit me një person i cili ka rezultuar pozitiv për COVID-19.

Kreu i OBSH-së thotë se nuk ka simptoma të virusit.

“Unë kam qenë në kontakt me një person që ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Jam mirë dhe pa simptoma, por do të vetëkarantinohem, duke respektuar protokollin e vendosur për të parandaluar përhapjen e COVID-19”, tha ai.

Po ashtu ai i bëri thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat e vendosura për të mbrojtur shëndetin e tyre dhe të familjarëve.

Vetëm duke respektuar protokollet, mund të ndërpriten zinxhirët e transmetimit si edhe të sigurohet mbrojtja e sistemit shëndetësor”, u shpreh Tedros. tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *