Gjermania nën karantinë përsëri/Ekonomia me humbje mbi 19 miliardë euro.

Ri-karantina në Gjermani hyn në fuqi sot dhe mbyllja e vendit pritet të sjellë humbje të mëdha ekonomike. Institucionet, institucionet sportive dhe kulturore ndalojnë punën për të paktën një muaj.

Sipas Institutit të Berlinit për Kërkime Ekonomike, kostoja totale e ekonomisë do të jetë mbi 19 miliardë.

Aplikimi i detyrueshëm i testit të koronavirusit vlen për këdo që mbërrin në Gjermani nga dhe i cili ka qenë në një “rajon rreziku” në 14 ditët e fundit. Nëse është negative, karantina 14-ditore hiqet.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *