Nga sot teste të shpejta për kovid19, rezultatet do të dihen për 15 minuta. Çmimi do të jetë 1000 denarë

Dhurimi i 13,000 testeve të shpejta arrin nesër, teknologjia e fundit që përcakton në 15 minuta nëse virusi Covid 19. është i pranishëm në personin e testuar. Testet do të shpërndahen në të gjitha pikat ku kryhen testet, shkruajti Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce në Facebook.

Ai tha në një paraqitje të ftuar në Sitel TV se ata morën një shumë të madhe parash me ribalancin e buxhetit, afër 40 milion denarë dhe do të blejnë gati 100,000 teste në periudhën tjetër për të përmbushur të gjitha nevojat.

Çmimi i testeve do të jetë 1.000 denarë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *