Vitamina kundër koronavirusit/ Shtohet marrja e suplementeve, më shumë kërkohen C dhe D

Rritja e numrit të të prekurve me koronavirus me ritme të shpejta si dhe hapja e spitalit covid 3 ka shtuar frikën tek qytetarët se do bien në kontakt me virusin.

Përveç respektimit të masave si maskë distance dhe higjiene shumë qytetare kanë nisur të përdorin suplemente të vitamines c dhe d.

Sipas tyre rekomandohet konsumi i sa më shumë fruta perimeve të pasura me këto vitamina por gjithsesi edhe nëpërmjet nuk arrihet të sigurohet sasia e duhur për të cilën ka nevojë organizmi .

Ndaj mjekët ne recetat që përshkruajnë tanimë rekomandojnë marrjen e vitaminave suplement. tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Vitamina kundër koronavirusit/ Shtohet marrja e suplementeve, më shumë kërkohen C dhe D

 • 09/27/2021 at 11:34
  Permalink

  This is a very good tip particularly to those fresh to the blogosphere.
  Short but very accurate info… Thank you for sharing this
  one. A must read post!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *