Maqedonia e Veriut përsëri me numër rekord të infektuarve nga kovid19, 913 dhe 24 humbje

Në 24 orët e fundit, u kryen 2731 teste dhe 913 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:
– Shkup 459
– Kumanovë 25
– Dibër 1
– Shtip 18
– Prilep 78
– Tetovë 44
– Struga 11
– Veles 79
– Manastir 33
– Ohër 37
– Kavadarci 24
– Gostivar 9
– Gjevgjeli 3
– Strumica 26
– Kriva Palanka 3
– Radovish 3
– Krushevë 3
– Kochani 8
– Probistip 2
– Demir Hisar 3
– Pehçevë 1
– Berovo 1
– Valandovo 2
– Vinica 4
– Dellçevë 10
– Kratovo 5
– Sveti Nikole 9
– Kërçova 5
– Resen 2
– Negotinë 5

24 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi (77 dhe 67), një nga Kumanova (59), katër pacientë nga Prilep (70, 61, 79 dhe 45), tre nga Velesi (82, 78 dhe 82), dy nga Manastiri (80 dhe 62), tre pacientë nga Ohri (67, 64 dhe 68), dy nga Gostivari (66 dhe 68), gjashtë pacientë nga Strumica (75, 64, 75, 60, 37 dhe 61) dhe një pacient nga Probishtipi ( 69d).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 421 pacientë të rikuperuar nga:
– Shkup 199
– Kumanovë 18
– Shtip 15
– Prilep 25
– Tetovë 25
– Struga 6
– Veles 11
– Manastir 7
– Ohër 14
– Kavadar 15
– Gostivar 11
– Gjevgjeli 16
– Strumica 26
– Radovish 5
– Krushevë 1
– Kochani 1
– Probistip 2
Makedonski Brod 1
– Berovo 4
– Valandovo 1
– Sveti Nikole 7
– Kërçova 7
– Negotinë 4

Deri më tani, një total prej 255,904 testesh të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 33908, numri i pacientëve të kuruar është 21665, numri i të vdekurve është 1049 dhe numri i rasteve aktive është 11194.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *