Një djalë 26-vjeçar nga Kavadarci vdiq si pasojë e koronavirusit

Pacienti 26-vjeçar nga Kavadarci u shtrua në spital në Klinikën e Sëmundjeve Infektive dhe Kushtet e Shkurtra më 25 tetor. “Ai kishte anemi aplastike dhe kishte një pamje të rëndë klinike të ventilimit jo invaziv me përkeqësim progresiv të shëndetit të tij,” thuhet në përgjigjen me shkrim nga Ministria e Shëndetësisë.
Sipas burimeve jozyrtare pranë djalit, ai ishte pozitiv për koronavirus. Vëllai i tij u trajtua gjithashtu në klinikë. Babai i të dy vëllezërve u kurua në shtëpi. Frontalmk/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *