Serbi, 11 të vdekur dhe 1.878 raste të reja me COVID-19

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 1.878 raste të reja me koronavirus, ndërsa 11 persona kanë humbur jetën.

Sipas të dhënave zyrtare, deri më tani gjithsej janë regjistruar 51.083 raste me koronavirus ndërsa sot janë hospitalizuar 1.397 persona.

Nga dje janë testuar 10.962 persona ndërsa deri më tani në Serbi janë testuar 1.363.619 qytetarë

Me viktimat e fundit nga COVID-19, numri i të vdekurve është rritur në 844. Në respiratorë janë 49 pacientë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

97 thoughts on “Serbi, 11 të vdekur dhe 1.878 raste të reja me COVID-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *