Sulmet e fundit terroriste, Shqipëria merr masa! Ç’pritet të ndodhë deri në fund të vitit

Pas sulmeve terroriste në Francë dhe Vjenë, Antiterrori do të rrisë sigurinë në vendin tonë.

Top Channel mëson se në ambientet publike, aeroporte dhe porte do të ketë prezencë të shërbimeve civile si dhe do të rritet numri i patrullimeve të shërbimeve me uniformë të policisë.

Këto masa do të jenë në fuqi deri në fund të vitit, për shkak edhe të festave që na presin në vijim, saktësisht 28-29 Nëntori dhe festat e fundvitit: Krishtlindjet dhe Viti i Ri. Masat në fjalë do të përfshijnë edhe shërbimet diplomatike në vendin tonë.

Mbrëmjen e djeshme, disa persona të armatosur hapën zjarr në gjashtë lokacione të ndryshme në qendër të Vjenës duke vrarë tre persona dhe duke plagosur 15 të tjerë.

Kancelari austriak Sebastian Kurz e quajti atë një “sulm të neveritshëm terrorist” dhe tha se një i armatosur u vra gjithashtu, shkruan BBC. Tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

14 thoughts on “Sulmet e fundit terroriste, Shqipëria merr masa! Ç’pritet të ndodhë deri në fund të vitit

 • 05/11/2021 at 03:03
  Permalink

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though
  you relied on the video to make your point. You clearly know what youre talking
  about, why throw away your intelligence on just posting videos to your site
  when you could be giving us something informative to
  read?

  Reply
 • 05/10/2021 at 21:05
  Permalink

  What’s up every one, here every person is sharing such
  know-how, so it’s good to read this weblog, and I used to pay a quick visit this weblog all the time.

  Reply
 • 05/10/2021 at 11:55
  Permalink

  I’m really inspired with your writing talents and also with the layout to your weblog.
  Is that this a paid topic or did you modify it your self?
  Anyway keep up the nice quality writing, it’s uncommon to see a nice weblog like this one today..

  Reply
 • 05/10/2021 at 11:34
  Permalink

  What’s up, all is going nicely here and ofcourse every one is sharing facts, that’s truly fine, keep up writing.

  Reply
 • 05/10/2021 at 10:15
  Permalink

  I do not even know the way I finished up right here, but I assumed
  this post was great. I do not realize who you are however certainly you’re going
  to a famous blogger if you aren’t already. Cheers!

  Reply
 • 05/10/2021 at 10:05
  Permalink

  Does your blog have a contact page? I’m having a tough time locating it but,
  I’d like to send you an email. I’ve got some recommendations for your blog you might be interested
  in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing it improve over time.

  Reply
 • 05/10/2021 at 08:54
  Permalink

  Do you mind if I quote a couple of your articles as long
  as I provide credit and sources back to your website?
  My blog is in the very same niche as yours and my visitors
  would truly benefit from some of the information you present here.

  Please let me know if this alright with you.

  Appreciate it!

  Reply
 • 05/10/2021 at 07:25
  Permalink

  I think this is among the most important info for me.
  And i’m happy studying your article. However should statement
  on few general issues, The web site style is wonderful, the articles is
  truly nice : D. Good process, cheers

  Reply
 • 04/30/2021 at 14:26
  Permalink

  I do not know whether it’s just me or if perhaps everyone
  else experiencing issues with your site. It appears like some of the text within your posts are running off the screen. Can someone else please comment
  and let me know if this is happening to them as well?
  This could be a issue with my web browser because I’ve had this happen previously.
  Appreciate it

  Reply
 • 04/28/2021 at 06:07
  Permalink

  It’s wonderful that you are getting ideas from this paragraph as
  well as from our discussion made here.

  Reply
 • 01/29/2021 at 14:50
  Permalink

  I like it when individuals come together and share
  thoughts. Great site, keep it up!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *