Bullgaria me rekord të ri të zi: 4041 raste të reja me kovid19 dhe 63 vdiqën në një ditë

Në 24 orët e fundit, 4041 raste të koronavirusit janë konfirmuar në 11,066 teste PCR. Kjo do të thotë që 36.5% e të anketuarve ishin pozitivë. Numri i përgjithshëm i njerëzve të infektuar tashmë është mbi 60 mijë (60 537). Ata u identifikuan me 746.392 teste PCR.

Rastet aktive janë 37,581, ndërsa 63 persona kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Numri i përgjithshëm i vdekjeve në vendin tonë është 1412 shkruan portali bullgar/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

203 thoughts on “Bullgaria me rekord të ri të zi: 4041 raste të reja me kovid19 dhe 63 vdiqën në një ditë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *