ish ministrja e financave, Nina Angelovska, Duraku, Dardhishta pjesë e bordit të Telekom

Qeveria do t’i rekomandojë Asamblesë së Aksionarëve të Makedonski Telekom, SHA për Komunikimet Elektronike – Shkup, të shkarkojë anëtarët e Bordit të Drejtorëve: Saso Velevski, Zamir Mehmeti (vëllai i ish-deputetes Ermira Mehmeti), Divna Eftimovska, avokati Miroslav Vujic dhe Sasho Simjanovski, të gjithë anëtarë jo-ekzekutivë të Bordit të Drejtorëve. Në vend të kësaj, për të zgjedhur: Shkodrane Zenuni Darishta, Bardul Nasufi, ish-drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugët e Shtetit Zoran Kitanov, atëherë ish-Ministrja e Financave Nina Angelovska, Ministri i vjetër i BDI-së në disa sektorë Sadula Duraku dhe Akif Mehdiu.

Qeveria arriti në përfundimin që të rekomandojë Mile Sugarev të shkarkojë Ministrin e Përkohshëm. drejtori i Fondit të Sigurimeve Shëndetësore të Republikës së Maqedonisë Veriore dhe të emërojë Stevo Krstevski si ushtrues detyre të drejtorit. drejtori.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *