Todorov në Click Plus: Tash është koha për koalicion VMRO-LSDM, bashkë me partitë shqiptare

Ish-ministri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov në Click Plus në TV21 tha se dy partitë më të mëdha maqedonase VMRO-DPMNE dhe LSDM duhet të fillojnë procesin e pajtimit.

Sipas Todorovit, duhet të ketë pajtim, sepse vendi aktualisht është shumë i ndarë dhe njerëzit e urrejnë njëri-tjetrin vetëm për shkak të pikëpamjeve të ndryshme politike.

“Vend i yni është plotësisht i ndarë. LSDM dhe VMRO-DPMNE duhet të fillojnë procesin e pajtimit. Ka njerëz që e urrejnë njëri-tjetrin, vetëm për shkak të pikëpamjeve të ndryshme politike”,  tha Todorov. tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Todorov në Click Plus: Tash është koha për koalicion VMRO-LSDM, bashkë me partitë shqiptare

  • 08/02/2021 at 17:53
    Permalink

    The very crux of your writing while sounding agreeable initially, did not work well with me after some time. Somewhere throughout the sentences you actually were able to make me a believer but only for a while. I nevertheless have got a problem with your jumps in assumptions and one would do well to help fill in all those breaks. If you can accomplish that, I will undoubtedly be impressed.

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *