Fitore për Barcelonën, Juven dhe Çellsin, dështon PSZH

Skuadra e Barcelonës ka shënuar fitoren e radhës në Ligën e Kampionëve, duke e mundur 2:1 Dinamo Kievin dhe për katalanët, kjo ishte fitorja e tretë në tri ndeshjet e para. Lionel Messi në minutën e 5’, i dha epërsinë e parë Barcelonës, duke shënuar nga penalltia., ndërsa në minutën e 65’, Zherard Pike shënoi për 2:0. Mysafirët u rikthyen në ndeshje, kur 22 vjeçari Viktor Tsygankov ngushtoi epërsinë në 2:1, kur shënoi në minutën e 75’. Në minutat e mbetura nuk pati asnjë ndryshim, me Barcelonën që regjistroi fitoren e radhës.

Çelksi ka shënuar fitore të lehtë në ‘Stemford Brixh’, duke e mundur 3:0 skuadrën e Renit. Sulmuesi i ardhur nga RB Leipzig gjatë verës së fundit, Timo Verner, shënoi dy gola nga penalltia, në minutat 10’ dhe 41’.  Rezultatin përfundimtar të ndeshjes e vendosi Tamu Abraham, kur shënoi në minutën e 50’.

RB Lajpzig ka shfrytëzuar formën jo të mirë të PSZH-së, duke i mundur 2:1 në ndeshjen e xhiros së tretë të Ligës së Kampionëve. Francezët e nisën më mirë takimin, duke kaluar në epërsi në minutën e 6’, me anë të Angel Di Marias. I njëjti, dhjetë minuta më vonë dështoi nga penalltia. Vazhdimi i ndeshjes foli për RB Leipzig, që përmbysi rezultatin. Kristofer Nkunku fillimisht barazoi rezultatin në minutën e 42’, para se Emil Forsberg të shënonte golin e fitores në minutën e 57’.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

12 thoughts on “Fitore për Barcelonën, Juven dhe Çellsin, dështon PSZH

 • 08/13/2021 at 12:58
  Permalink

  Very good article. I am going through a few of these
  issues as well..
  site

  Some casinos provides you with aan extra boonus of $25 or $50 to play with byy signing up a buddy, coworker or family member.

  On this position, this same card will be discarded – if it does nnot enhance his hand,
  the player merely turns it over on the pilke to knock.
  These web portals offer fanatics with plenty
  of choices of free online casino games to select from
  so that gamers can delight themselves with the vast choice attention-grabbing playing video games together with
  poker, video poker, roulette, classic and video slots and
  so forth.

  Reply
 • 08/02/2021 at 06:42
  Permalink

  Admiring the commitment you put into your blog and in depth information you provide. It’s awesome to come across a blog every once in a while that isn’t the same old rehashed information. Excellent read! I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

  Reply
 • Pingback: free online dating scams

 • Pingback: scottish tinder

 • 05/14/2021 at 00:34
  Permalink

  You could certainly see your enthusiasm in the work you write. The sector hopes for more passionate writers such as you who aren’t afraid to say how they believe. Always follow your heart. “Golf and sex are about the only things you can enjoy without being good at.” by Jimmy Demaret.

  Reply
 • 03/20/2021 at 20:15
  Permalink

  I have read some good stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting. I wonder how so much attempt you place to create the sort of fantastic informative web site.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *