ish ministri Taravari kundër Filipçes! “Shndërrimi i Neurologjisë në Covid – qendër është skandaloz”

Vendimi që Klinika neurologjike të jetë Kovid qendër është skandaloz, vlerëson neurologu dhe ish ministri i shëndetësisë, Arben Taravari. Sipas tij është e pakuptueshme si mundet ministri Venko Filipçe që është neurokirurg të vendos që Klinika në të cilën kurohen pacientë me diagnozë të rëndë, të shndërrohet në Kovid qendër. Ai shton se neurologjia mund të jetë Kovid qendër vetëm atëherë kur do të mbushen të gjithë degët interne.

“Klinikat tjera apo Klinika për sëmundje dermatoveneurologjike ku kapacitetet e këtyre klinikave janë gati të zbrazura. Ai ka vendosur në fillim ta mbushi Neurologjinë pastaj të shkoj në ato Klinika”, tha për TV21, Arben Taravari – Neurolog. tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “ish ministri Taravari kundër Filipçes! “Shndërrimi i Neurologjisë në Covid – qendër është skandaloz”

 • 04/13/2021 at 12:08
  Permalink

  I’ve been surfing online more than three hours today, yet I never found
  any interesting article like yours. It is pretty worth
  enough for me. In my view, if all site owners and
  bloggers made good content as you did, the net will be a lot more useful than ever before.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *