Mbyllet Greqia! Në ‘karantinë’ për 3 javët e ardhshme

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka njoftuar, se për të paktën 3 javë Greqia do të futet në  karantinë. ‘Shtetrrethimi’ do fillojë nga e shtuna në mëngjes.
Sipas Mitsotakis, do të jenë hapur vetëm një pjesë e shkollave, çerdhet, famracitë, supermarketet dhe shërbimet ‘Deliver’.

Me masat e reja parashikohet mbyllja e të gjitha dyqaneve me pakicë,  ndalimi i udhëtimeve midis rajoneve dhe do të vendoset një sistem i tillë që qytetarët të dërgojnë mesazhe tek një numër qeveritar për të kërkuar leje për të lëvizur.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Mbyllet Greqia! Në ‘karantinë’ për 3 javët e ardhshme

 • 08/02/2021 at 21:27
  Permalink

  fantastic publish, very informative. I wonder why the other specialists of
  this sector don’t realize this. You muwt continue your writing.
  I am confident, you have a great readers’ base already!

  My web page vsmart star 5 Vsim (nhipsongcongnghe.net)

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *