Filipçe: S’ka vend në Infektiv por do të sigurojmë 250 shtretër nga repartet tjera spitalore

Numri i të infektuarve dita ditës po rritet, ndërsa kapacitetet spitalore po mbushen. Për këtë ministri i shëndetësisë Venko Filipçe paralajmëroi hapjen e Kovid qendrave në reparte tjera pranë kompleksit Nënë Trereza.

Në pyetje se a është vonuar me hapjen e reparteve të tjera për të pranuar të infektuar me Kovid 19, ministri Filipçe tha se ata kanë analizuar situatën dhe tani pasi janë mbushur shtretërit në Klinikën Invekive kanë vendosur të hapin reparte tjera. Ai shtoi se nuk do të pengohen mjekimet tjera nga qytetarët të cilët nuk janë të infektuar me Kovid 19. Tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *