Kosovë: 12 të vdekur dhe 728 raste të reja më COVID-19, mbyllet vendi për fundjavë

Kosova shënoi të premten rekord të ri të të prekurve nga koronavirusi brenda një dite, duke bërë që autoritetet të ashpërsojnë masat parandaluese.

Të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike tregojnë se nga një mijë e 827 teste të kryera, 728 persona janë konfirmuar si të infektuar.

Brenda 24 orëve janë raportuar 12 raste të vdekjes së personave të infektuar.

Rastet e reja e çuan në 22 mijë e 934 numrin e të prekurve dhe ne 723 numrin e viktimave.

Nga rastet e reja 316 janë nga Prishtina e cila vazhdon të prijë me numrin e të infektuarve.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *