Kursimtarët e dëmtuar nga Eurostandard kërkojnë shteti të gjejë mënyrë t’i dëmshpërblejë

Kursimtarët e dëmtuar të Eurostandard bankës, sot përmes një kumtese kërkuan shteti të gjejë  mënyrë për t’i dëmshpërblyer, ndërsa pastaj,  siç thonë, të futet në masën falimentuese  dhe të spastrojë  me krimin  dhe ta arkëtojë masën falimentuese përmes mbledhjes së pasurisë personale dhe pronës familjare të cilët ishin përfshirë në krim.

Sipas tij, Banka Popullore dhe institucionet  tjera relevante shtetërore janë përgjegjëse më së paku  për shkak të faktit që nuk kanë reaguar  në kohë ta mbrojnë  pronën tonë personale – mjetet e  personave fizik dhe firmat deponente të bankës  dhe kanë lejuar, potencojnë, të grabitemi në tërësi.

“Raporti i udhëheqësit falimentues tregon se gjatë pandemisë jemi lënë në pamëshirshmëri të shtetit, grabitësit e bankës dhe firmave përmes të cilave  janë shpërndarë mjetet tona. Faktet e raportit tregojnë se edhe kjo procedurë falimentuese  nuk do të jetë e lehtë as e shpejtë  pikërisht për shkak të krimit të madh i cili është bërë. Për shkak të gjithë kësaj,  shteti duhet të gjejë mënyrë  të na kompensojë  neve deponentëve,  ndërsa pastaj të hyjë në  masën falimentuese dhe të spastrojë me krimin dhe ta arkëtojë masën falimentuese dhe përmes pagesës së pronës personale dhe pronës së familjeve të grabitësve të bankës, ndërsa edhe  gjtihë të tjerët që janë përfshirë  në krim”, citojnë nga Shoqata.

Prej atje shtojnë se  shembuj të  tillë dhe të ngjashëm  ka shumë në vendet evropiane të cilët në tërësi i kanë dëmtuar  qytetarët dhe firmat deponente  në bankat e dështuara. tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

9 thoughts on “Kursimtarët e dëmtuar nga Eurostandard kërkojnë shteti të gjejë mënyrë t’i dëmshpërblejë

 • 10/14/2021 at 10:55
  Permalink

  Oh my goodness! a tremendous article dude. Thanks Nevertheless I am experiencing concern with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting an identical rss downside? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

  Reply
 • 08/21/2021 at 10:12
  Permalink

  you’re truly a just right webmaster. The web site loading speed is incredible. It sort of feels that you’re doing any distinctive trick. Furthermore, The contents are masterpiece. you have performed a magnificent job on this matter!

  Reply
 • 05/17/2021 at 17:43
  Permalink

  Simply desire to say your article is as astonishing. The clearness in your publish is just great and that i can assume you’re knowledgeable in this subject. Fine together with your permission allow me to seize your feed to stay up to date with drawing close post. Thanks a million and please continue the enjoyable work.

  Reply
 • 05/14/2021 at 05:15
  Permalink

  Thank you for sharing superb informations. Your website is very cool. I am impressed by the details that you’ve on this web site. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this website page, will come back for extra articles. You, my friend, ROCK! I found simply the info I already searched all over the place and just couldn’t come across. What a perfect web-site.

  Reply
 • 04/16/2021 at 22:07
  Permalink

  I’m truly enjoying the design and layout of your blog. It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme? Great work!

  Reply
 • 04/16/2021 at 12:07
  Permalink

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you! However, how can we communicate?

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *