Likova, Çairi, Saraji, Tetova dhe Struga do të përkrahen financiarisht në vlerë totale prej 126.400.000,00 den për realizim të projekteve

20.000.000.00 denar për sistemin e ujësjellësit për komunën e Çairit, rikonstruimi i rrjetit egzistues për rrugën Kovaçka, rrugën Rufat Burgjeviç, rrugën 138, rrugën Mesta, rrugën Solunska, dhe pjesë nga Saum Cesma 1 dhe 2.

10.000.000.00 denar për sistem për ujësjellës për komunën e Sarajit, realizimi i punëve për ndërtimin e sistemit të ujësjellësit, Sfillare e epërme punë shtesë zgjerim i rezervoarit në sfillare të poshtme.

39.000.000.00 denar për komunën e Strugës, kredi për komunën e Strugës, do ti kthehen këto mjete komunës.

7.500.000.00 denar për Komunën e Tetovës, për furnizim me gypa për të burimi për katër vendbanime edhe atë Reçicë e vogël, e madhe, Poroj, Xhepçisht, në gjatësi 24km.

Gati 50 milion denarë për Komunën e Likovës edhe atë gjysma për përfundimin e rrjetit sekondar për ujë të pijshëm në komunën e Likovës dhe tjerat për rrjetin sekondar për ujë të pijshëm në fshatin Orizarë njoftoi ministri i ambientit, Nuredini. mkalb/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Likova, Çairi, Saraji, Tetova dhe Struga do të përkrahen financiarisht në vlerë totale prej 126.400.000,00 den për realizim të projekteve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *