Mickovski, Sela, Gashi së bashku me Bashën dhe Mustafën në tryezë të përbashkët

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski së bashku me krerët e Koalicionit Aleanca për shqiptarët Zijadin Sela dhe Afrim Gashi do të marrin pjesë në konferëncë të përbashkët me opocitën e Shqipërisë kreun e Partisë demokratike Lulzim Basha dhe me kreun LDK-së Isa Mustafa. Paneli është i organuzuar nga organizata Konrad Adenauer. Tema e diskutimit do të jetë “Partitë Popullore Konzervative – Ndërtimi i urave drejt së ardhmes së përbashkët në BE”.

Me një tavolinë do të ulen për herë të parë e gjithë opozita e rajonit, por risia është se për herë të parë ka mundësi për bashkëpunim mes opozitës shqiptare dhe maqedonase, gjegjësit mes VMRO-DPMNE-së dhe Aleancës për shqiptaret. Tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Mickovski, Sela, Gashi së bashku me Bashën dhe Mustafën në tryezë të përbashkët

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *