Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri 20 gradë

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryj erë mesatare deri e përforcuar veriore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri tetë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 13 deri 20 gradë Celsiusë.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura minimale do të ulet deri më 5 gradë ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 17 gradë Celsiusë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *