Nëse keni të paktën 1 bitcoin, mund të festoni: Ndërsa votat po numërohen në Amerikë, bitcoin shkon mbi 15,000 dollarë

Bitcoin ka kërcyer më shumë se 7 për qind dhe tani është duke tregtuar mbi 15,000 dollarë, niveli më i lartë në pothuajse tre vjet. Në të njëjtën kohë, dollari ra.

Vlera e një bitcoin është dyfishuar në vitin 2020. Fitimet kanë qenë veçanërisht të dukshme javët e fundit, me këtë monedhë dixhitale deri 40% që nga fillimi i tetorit.

Nëse bitcoin vazhdon të rritet, mund të mos vonojë shumë dhe kriptovaluta përfundimisht të arrijë në 20,000 dollarë, siç bëri në dhjetor 2017.

Përveç dobësimit të dollarit, bitcoin ka përfituar nga shumica e kompanive të mëdha si PayPal dhe Square, të cilat pranojnë kriptomonedhat si pagesa me kosto efektive dhe mundësi investimi. biznisvesti/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

45 thoughts on “Nëse keni të paktën 1 bitcoin, mund të festoni: Ndërsa votat po numërohen në Amerikë, bitcoin shkon mbi 15,000 dollarë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *