Nigeri, 30 të vdekur brenda shtatë ditëve nga “sëmundja misterioze”

Së paku 30 persona kanë vdekur në shtatë ditë në krahinën Delta të Nigerisë, vend në Afrikën Perëndimore, për shkak të “sëmundjes misterioze.

Mediat lokale theksojnë se 30 persona kanë vdekur në rajonin Ute Okpu dhe Idumus për shkak të sëmundjes e cila ende nuk është diagnostikuar.

Zyrtarët lokalë theksuan se personat e vdekur janë të moshës mes 18 dhe 25-vjeç. Ata shprehën shqetësim për shkak të situatës momentale dhe sëmundjes që tani është e panjohur.

Autoritetet porositën se po vazhdon hetimi mbi shkaqet e vdekjes. Disa nga këto persona, para vdekjes, kanë pasur simptoma të vjelljes gjak, plogështi dhe dhimbje koke.

Thuajse 1.000 persona kanë vdekur në Nigeri para pesë muajve për shkak të “një sëmundje misterioze”./AA/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Nigeri, 30 të vdekur brenda shtatë ditëve nga “sëmundja misterioze”

 • 09/08/2021 at 22:11
  Permalink

  Its such as you read my mind! You seem to understand so much
  about this, like you wrote the guide in it or something.
  I think that you just can do with a few percent to pressure the message house a bit, however instead of that, that
  is wonderful blog. A great read. I’ll definitely be back.

  Reply
 • 09/07/2021 at 19:23
  Permalink

  Cami Halısı

  İslamiyet için önemli olan camiler İslamiyet’in yayılması
  ile birlikte kurulmuş, insanları bir araya getiren anlamına gelmektedir.
  Cami içerisinde ki düzen ve temizlik İslamiyet’in gerektirdiği gibi insanın kendini kirlerden arındırması gerektiği gibi ibadet ettiği
  yeri de temiz tutmalıdır. Cami içerinde ayakkabı ile
  girilmez. Cami halısı da bu konuda çok önemlidir.
  Cami halıları temiz olmalı ve belli bir düzene göre serilmelidir.

  Cami Halısı Çeşitleri

  Kalkınma ve ilerleme yolunda her geçen gün yeni adımlar atan ülkemiz, kendi kültür ve değerlerine sahip çıkarak
  her konuda kendini ilerletmiştir. Kendi mimarisi olan cami halılarımızı göz önüne olarak bu kanıya katılabilirsiniz.
  Motif ve desenleriyle göbekli cami halısı, saflı cami halısı, seccadeli cami halısı,
  yün cami halısı, naturel cami halısı bulunur.

  Cami halıları https://www.karacacamihalisi.com/

  Reply
 • 09/07/2021 at 19:23
  Permalink

  Cami Halısı

  İslamiyet için önemli olan camiler İslamiyet’in yayılması ile birlikte
  kurulmuş, insanları bir araya getiren anlamına gelmektedir.
  Cami içerisinde ki düzen ve temizlik İslamiyet’in gerektirdiği gibi insanın kendini kirlerden arındırması gerektiği gibi ibadet ettiği
  yeri de temiz tutmalıdır. Cami içerinde ayakkabı ile girilmez.
  Cami halısı da bu konuda çok önemlidir. Cami halıları temiz olmalı ve belli bir
  düzene göre serilmelidir.

  Cami Halısı Çeşitleri

  Kalkınma ve ilerleme yolunda her geçen gün yeni adımlar atan ülkemiz, kendi kültür ve
  değerlerine sahip çıkarak her konuda kendini ilerletmiştir.
  Kendi mimarisi olan cami halılarımızı göz önüne olarak bu kanıya katılabilirsiniz.
  Motif ve desenleriyle göbekli cami halısı, saflı cami halısı,
  seccadeli cami halısı, yün cami halısı, naturel cami halısı bulunur.

  Cami halıları https://www.karacacamihalisi.com/

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *