Zaev: Edhe në kohë krize, shteti ka para për të gjithë

Me ribalancin e miratuar tashmë të Buxhetit për vitin 2020, ne ofrojmë 470 milion euro për zbatimin e paketës së katërt të masave ekonomike, për të mbështetur qytetarët dhe ekonominë, për t’u marrë me pasojat e pandemisë me KOVID-19, shkruajti Kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në Facebook.

“Për më tepër, ne siguruam fonde për 19 projekte kapitale, lokale, të rëndësishme për qytetarët në të gjithë vendin:
Shkup – Rindërtimi i Sallës Universale
Kumanovë – Rindërtimi i sallës sportive Sokolana
Probishtip – Projekt teknik i ujit për zonën industriale
Kriva Pallanka – Kopshtet e Kanalizimeve Burov dhe Bojanov dol
Kocani – Rrethrrotullime në rrugën Teodosija Penov
Ohër – Zbatimi i rekomandimeve të UNESCO-s
Mavrovo Rostuse – Zgjidhje ekologjike për menaxhimin e mbeturinave
Qendra Zupa – Rikonstruksioni i Rrugës Iliska Krasta
Stip – Konsola për këmbësorë
Valandovo – Ndërtimi i rrugës Chalakin-Tatar
Rruga Prilep – Quay Prvi Maj
Dojran – Pjesë e rrjetit të kanalizimeve v. Furka
Demir Kapija – Ndërtimi i kanalizimeve
Karrigia – Sistemi i furnizimit me ujë
Tetovë – Tubacione për sistemin e furnizimit me ujë
Saraj – Rrjeti i kanalizimeve
Kërçovë – Ndërtimi i shkollës fillore v. Rra
Shkup – Fillimi i ndërtimit të një kryqëzimi afër Momin Potok
Shkup – Fillimi i ndërtimit të një ure në Karpos 4 drejt rrugës Skupi.
Edhe në kohë krize ekonomike globale, vendi ka para, kapacitetin për të qëndruar pas investimeve serioze kapitale në nivelin lokal. “Kujdesi për qytetarët në nivelin qendror dhe lokal vazhdon,” shkroi Zaev.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Zaev: Edhe në kohë krize, shteti ka para për të gjithë

 • 10/17/2021 at 11:27
  Permalink

  873720 567251Ive been absent for some time, but now I remember why I used to love this blog. Thank you, I will try and check back a lot more often. How regularly you update your web website? 987227

  Reply
 • 07/06/2021 at 11:31
  Permalink

  Today, I went to the beachfront with my kids.
  I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and
  said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to her
  ear and screamed. There was a hermit crab inside and it
  pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is totally off topic but I had to tell someone!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *