EULEX bastis shtëpinë e Thaçit, Veselit e Selimit, nuk japin detaje të bastisjes!

Një ditë pasi udhëtuan për në Hagë pas konfirmimit të aktakuzave nga Specialja, Policia e EULEX-it bastisi shtëpinë e ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kryetari të PDK-së Kadri Veseli dhe ish- shefit të grupit parlamentar të Vetëvenesojes, Rexhep Selimi.Rreth orës 8:30 të mëngjesit pesë vetura të EULEX-it hynë për bastisje në shtëpinë së ish-presidentit Thaçit në Çagllavicë. Që nga momentet e para RTV 21 ka raportuar vazhdimisht drejtpërdrejt për këtë bastisje.

Gjatë bastisjes së EULEX-it, brenda në shtëpinë e Thacit ishte edhe avokati mbrojtës i tij, Adastid Pallaska.Dastid Pallaska, avokat mbrojtës i Hashim Thaçit. Po ashtu në orët e paradites filloi edhe bastisja në banesën e ish-kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli. Tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

26 thoughts on “EULEX bastis shtëpinë e Thaçit, Veselit e Selimit, nuk japin detaje të bastisjes!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *