Kush më patriot se tjetri. Rama: Sali dhe Ilir pse votuat pro raportit të Dick Martyn për UÇK-në?

Përmes një postimi në Twitter, kryeministri Edi Rama ka reaguar për raportin e Dick Martyn për UÇK-në.

Ai i drejtohet ish-kryeministrit Sali Berisha dhe Presidentit Ilir Meta duke i pyetur se pse votuan pro këtij raporti që inkriminonte UÇK-në.

“Sali pse e votove pro Raportin e Dick Marty në Këshillin e Europes,kur ne e votuam kundër apo doje të mbroje Kosovën nga Hashimi? Po ti Ilir pse e votove pro Raportin e Dick Marty apo s’të pyeti Haxhinasto? Lulëzim ke gjë për të thënë apo s’ta lejon sekreti hetimor?” – shkruan Rama. tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *