OBSH raporton rekord të ri global me raste Covid-19

OBSH regjistroi 581 679 raste në të gjithë botën gjatë 24 orëve të fundit.

Kjo shifër është mbi 24 000 njësi më shumë se shifra e fundit më e lartë ditore, e regjistruar më 31 tetor.

Më shumë se 48,5 milionë raste të infeksionit janë regjistruar në të gjithë botën që nga fillimi i shpërthimit të virusit në fund të vitit të kaluar.

Ekspertët presin që numri aktual i rasteve të jetë shumë më i lartë se numri zyrtar.

Për sa i përket numrave absolutë, SHBA, India dhe Brazili janë vendet më të prekura.

Më shumë se 1,2 milionë persona kanë vdekur nga Covid-19.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

58 thoughts on “OBSH raporton rekord të ri global me raste Covid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *