Serbia me rekod të ri me koronavirus/2677 të infektuar dhe 9 vdekje

Në 24 orët e fundit në Serbi, 11,192 njerëz u testuan për koronavirus, nga të cilët 2,677 ishin pozitivë, që është një rekord që nga fillimi i pandemisë, 9 persona të tjerë vdiqën. Numri i përgjithshëm i të vdekurve u rrit në 880 njerëz.

Spitali i përkohshëm në Arena të Beogradit ka pritur 120 pacientë në tre ditët e fundit, tha Nënkolonel Predrag Bogdanoviç.

Shumica e të sapo infektuarve janë përsëri nga Beogradi, madje 1144 raste të reja.

Aktualisht në Serbi, 60,635 njerëz janë aktivë me virusin corona, dhe deri më tani 1412,855 qytetarë janë testuar. kanal5/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

48 thoughts on “Serbia me rekod të ri me koronavirus/2677 të infektuar dhe 9 vdekje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *