​744 viktima nga Covid-19 në Kosovë, 6.634 raste aktive

Numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë ka arritur në 744. Ndërsa nga 13 marsi kur edhe u shënuan rastet e para, në Kosovë kanë rezultuar pozitivë 23 mijë e 425 persona.

Numri i rasteve aktive është 6 mijë e 634.

“Numri total i rasteve pozitive është 23.425 raste nga 104.976 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 744 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 66 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 16.047 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.634”, thuhet në raportin e fundit të IKShPK-së.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “​744 viktima nga Covid-19 në Kosovë, 6.634 raste aktive

 • 08/31/2021 at 22:44
  Permalink

  I don’t even know how I stopped up right here, however I thought this publish was good.

  I don’t realize who you are however certainly you are going
  to a famous blogger when you are not already.

  Cheers!

  Reply
 • 08/31/2021 at 22:30
  Permalink

  This site definitely has all of the information and facts I wanted about this subject and didn’t know who to ask.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *