15,589 raste aktive, nga komunat e Shkupit janë kryeson Aerodromi, Karposh dhe Gazi Baba

Sipas të dhënave të djeshme, situata sipas komunave në kryeqytet sipas numrit të rasteve aktive është si vijon: Aerodrom 1,120, Karpos 979, Gazi Baba 970, Centar 934, Kisela Voda 858, Ѓprрe Petrov 588, Kryetar – 424, Butel 387, Ilinden 174, Suto Orizari 100, Petrovec 68, Saraj 66, Sopishte 58, Cucer Sandevo 48, Zelenikovo 38, Studenicani 36, Haraçinë 16 …

Numri i përgjithshëm i kojotave të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 39,760, numri i pacientëve të rikuperuar është 23,035, numri i vdekjeve është 1,136 dhe numri i rasteve aktive është 15,589.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

313 thoughts on “15,589 raste aktive, nga komunat e Shkupit janë kryeson Aerodromi, Karposh dhe Gazi Baba

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *