Donald Trump: E mshehën vakcinën për të mos fituar. Nëse Biden do ishte qenë President…

Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se lajmi për një vaksinë efektive të koronavirusit është lëshuar pas zgjedhjeve në mënyrë që ai të mos fitojë.

Trump thotë se Pfizer dhe të tjerët prisnin deri në zgjedhje për të njoftuar se kishin gjetur një vaksinë efektive të koronavirusit.

“Ata nuk kishin guximin ta bënin atë më shpejt,” tha Trump, duke shtuar se Administrata e Zbatimit të Drogës në SHBA duhet ta kishte njoftuar atë më herët, “jo për arsye politike por për të shpëtuar shumë jetë”.

“Nëse Biden do të kishte qenë president, ju nuk do të kishit marrë vaksinën për katër vjet të tjerë dhe FDA nuk do ta kishte aprovuar atë kaq shpejt. “Burokracia do të shkatërronte miliona jetë,” tha ai.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

16 thoughts on “Donald Trump: E mshehën vakcinën për të mos fituar. Nëse Biden do ishte qenë President…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *