Maqedonia e Veriut/30 të vdekur nga kovid19

Në 24 orët e fundit, u kryen 3042 teste dhe 947 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:

-Shkup 530
-Kumanovo 30
-Dear 3
-Stip 15
-Prilep 38
-Tetovo 54
-Struga 18
-Veles 22
-Bitola 43
-Orid 43
-Kavadarci 8
-Gostivar 25
-Gevgelija 3
-Strumica 23
-Kriva Palanka 4
-Radovish 7
-Krushevo 2
-Kochani 3
-Probishtip 8
-Demir Hisar 4
– Anija Maqedonase 5
-Pehçevë 1
-Berovo 2
-Valandovo 2
-Vinica 1
-Delçevo 5
-Kratovo 4
-Sveti Nikole 8
-Kërçovë 25
-Rishërimi 8
-Negotino 3

30 njerëz vdiqën, gjashtë pacientë nga Shkupi (57, 66, 80, 64, 54 dhe 68), pesë nga Kumanova (58, 64, 67, 68 dhe 78), një pacient nga Shtipi (67), tre nga Prilep ( 58, 57 dhe 72g), pesë nga Tetova (83, 60, 62, 69 dhe 58g), një pacient nga Manastiri (78g), pesë nga Kavadarci (73, 74, 70, 77 dhe 70g), një nga Gostivari (67g ), dy nga Radovishi (71 dhe 68) dhe një pacient nga Kocani (52).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 691 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 301
-Kumanovo 45
-Stip 13
-Prilep 34
-Tetovo 51
-Struga 4
-Veles 29
-Bitola 16
-Orid 24
-Kavadarci 23
-Gostivar 20
-Gevgelija 13
-Strumica 40
-Kriva Palanka 8
-Radovish 8
-Krushevo 1
-Kochani 13
-Probishtip 8
-Anija Maqedonase 1
-Berovo 4
-Valandovo 2
-Vinica 4
-Kratovo 5
-Sveti Nikole 5
-Kërçovë 11
-Rishërimi 7
-Negotino 1

Deri më tani, një total prej 275,934 teste të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i kojotave të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 41222, numri i pacientëve të rikuperuar është 24920, numri i vdekjeve është 1186 dhe numri i rasteve aktive është 15116.

Më shumë informacion: http://zdravstvo.gov.mk/deneska-se-registrirani-947-novi-sluchai-na-kovid-19-vkupnata-brojka-na-dijagnosticirani-e-41222-ozdraveni-se-691-pacienti -pochinati-se-30-lica /

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

112 thoughts on “Maqedonia e Veriut/30 të vdekur nga kovid19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *