Nuk përjashtohet ora policore, por gjithçka mvaret nga situata epidemiologjike

Autoritetet shëndetësore do të analizojnë ditëve në vijim  situatën epidemiologjike dhe në rast se masat aktuale nuk japin rezultatet e nevojshme, ata nuk përjashtojnë mundësinë e futjes së masës më rigoroze shtrënguese, shtetrrethimin, orë policore.

Kjo është thënë disa herë në publik nga Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, por qëllimi është që t’u jepet një shans masave aktuale për të zvogëluar transmetimin e virusit kovid19.

– Në rast se situata epidemiologjike vazhdon të përkeqësohet, natyrisht që do të duhej të vepronim më ashpër. Masa përfundimtare është një shtetrrethim, i cili do të ishte një kufizim në lëvizjen e qytetarëve nga ora 21:00 deri në 5 të mëngjesit. Për momentin, megjithë numrin shqetësues të infektuarve të sapokrijuar, megjithë kapacitetin e plotë spitalor, megjithë vdekshmërinë e lartë, dhe në fund të fundit megjithë stafin mjekësor të rraskapitur dhe të mangët, ka akoma shumë aktivitet në mbrëmje.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Nuk përjashtohet ora policore, por gjithçka mvaret nga situata epidemiologjike

 • 07/02/2021 at 23:18
  Permalink

  Hi there! This article could not be written any
  better! Looking through this article reminds me of my previous roommate!
  He constantly kept talking about this. I’ll send this information to him.
  Fairly certain he will have a great read. Thank you for sharing!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *