Masat nuk japin rezultat/Sot 1321 të infektuar dhe 26 vdekje raporton MSH

Në 24 orët e fundit, janë kryer 3836 teste, dhe 1321 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 583
-Kumanovo 100
-Derbar 12
-Stip 40
-Prilep 57
-Tetovo 80
-Struga 13
-Veles 64
-Bitola 50
-Orid 31
-Kavadarci 23
-Gostivar 46
-Gevgelija 22
-Strumica 15
-Kriva Palanka 9
-Radovish 5
-Krushevo 8
-Kochani 29
-Probishtip 6
-Demir Hisar 10
-Anija Maqedonase 2
-Pehçevë 5
-Berovo 3
-Valandovo 4
-Vinica 13
-Delçevo 6
-Kratovo 4
-Sveti Nikole 12
-Kërçovë 35
-Rishërimi 10
-Negotino 24

26 persona vdiqën, shtatë pacientë nga Shkupi (65, 50, 65, 72, 76, 60 dhe 80), dy nga Shtipi (64 dhe 50), një nga Prilep (66), një nga Tetova (71), dy pacientë nga Struga (66 dhe 59), një nga Velesi (68), dy nga Manastiri (55 dhe 57), tre pacientë nga Ohri (77, 63 dhe 80), një nga Kavadarci (71), një nga Gostivari (73), një nga Strumica (62g), një pacient nga Kriva Palanka (57g), dy nga Radovish (82 dhe 72g) dhe një Pacient nga Delçevo (71g). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 433 pacientë të kuruar nga:

-Shkup 207
-Kumanovo 20
-Stip 13
-Prilep 32
-Tetovo 42
-Veles 11
-Bitola 19
-Kavadarci 6
-Gostivar 7
-Gevgelija 13
-Strumica 10
-Kriva Palanka. 3
-Radovish 6
-Kochani 11
-Probishtip 4
-Berovo 5
-Vinica 4
-Kratovo 1
-Sveti Nikole 7
-Kërçovë 10
-Rishërim 1
-Negotino 1

Deri më tani, një total prej 279,770 testeve të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 42540, numri i pacientëve të kuruar është 25353, numri i vdekjeve është 1212, dhe numri i rasteve aktive është 15975.

Më shumë informacion: http://zdravstvo.gov.mk/deneska-se-registrirani-1321-novi-sluchai-na-kovid-19-vkupnata-brojka-na-dijagnosticirani-e-42540-ozdraveni-se-433-pacienti -pochinati-se-26-lica /

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Masat nuk japin rezultat/Sot 1321 të infektuar dhe 26 vdekje raporton MSH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *