Qeveria miratoi buxhetin për vitin 2021

Në seancën e mbrëmshme, qeveria ka miratuar projekt-buxhetin për vitin e ardhshëm, si dhe projekt-ligjin mbi ekzekutimin e buxhetit për 2021, deklaroi shërbimi për shtyp transmeton 360 shkallë

Ato do të dorëzohen në Parlament, ku do të duhet të miratohen, dhe Qeveria njofton se së shpejti do të njoftojnë detaje për publikun për atë që parashikohet në buxhet për vitin e ardhshëm.

Nga buxheti i këtij viti, megjithatë, në seancën e djeshme u vendos që të ndahen 135 milion denarë të pakthyeshëm (rreth 2.2 milion euro) për JSP “Shkupi” për t’u marrë me pasojat financiare të shkaktuara nga kriza e koronavirusit.

Para janë ndarë gjithashtu për Komunën e Kërçovës, e cila do të marrë 77 milion denarë (1.2 milion euro) për rindërtimin e ndërtesës së komunës. Komuna është e detyruar t’i paraqesë një raport Qeverisë pas përfundimit të aktiviteteve të rindërtimit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *