Shahpaska: Nuk do të dalin në pension të gjithë ata që mbushin 64 vjet deri në fund të vitit

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska deklaroi se sipas analizave të pritet që deri në fund të vitit 6000 shtetas do të arrijnë moshën 64-vjeçare, si kusht për të dalë në pension.

Por kjo nuk do të thotë që të gjithë këta shtetas do të dalin në pension sepse disa prej tyre tashmë kanë paraqitur kërkesë, komfor rregullores ligjore, për të vazhduar me punë edhe pasi të mbushin 64 vjet”, tha Shahpaska. Alsat/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Shahpaska: Nuk do të dalin në pension të gjithë ata që mbushin 64 vjet deri në fund të vitit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *