Taravari: Zaev do të kërkojë zgjedhje të parakohshme parlamentare së bashku me ato lokale

Ekziston një krizë dhe pakënaqësi në LSDM dhe vetë kjo parti do të kërkojë zgjedhje të parakohshme parlamentare. Kështu thotë sekretari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në emisionin “Enter” në TV Shenja, sipas të cilit shumica aktualisht ka një mosfunksionim të plotë në Parlament.
“Ka një mosfunksionim të plotë në shumicë. Ne si opozitë i kemi ndihmuar disa herë për disa çështje të rëndësishme në Parlament. Ata kanë 62, ne kemi 58 dhe ata punojnë shumë fort. Thjesht, Zaev, situata me Qeverinë është më e vështirë tani sesa para zgjedhjeve. Ai shpresonte se do të kishte 61, 62 deputetë, pastaj shpresoi të blinte 4-5 deputetë, pastaj mendoi se do të ndajë ndonjë parti të opozitës nga koalicioni VMRO, dhe madje edhe nga e jona me Alternativën. Ai u përpoq të bënte gjithçka, por asgjë nuk ia doli, dhe ju garantoj se nuk do të ketë sukses. Dhe ai do të jetë në një situatë, nëse shkon në zgjedhje të rregullta, për të fituar 20-30 deputetë. “Mos harroni, ai do të jetë iniciatori kryesor që do të kërkojë që zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbahen së bashku me ato lokale në 2021,” tha Taravari. Dokazmk/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Taravari: Zaev do të kërkojë zgjedhje të parakohshme parlamentare së bashku me ato lokale

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *