Greqia dhe Bosnja vendosin orë policore

Përveç karantinës që ka qenë në fuqi për pesë ditë, Greqia do të vendosë kufizime në lëvizjen e qytetarëve nga ora 21:00 deri në 5 të mëngjesit të Premten. Vendimi vjen pasi u konkludua se ka lëvizje të panevojshme të qytetarëve. Për tre ditë me radhë, numri i vdekjeve nga covid-19 në Greqi është mbi 40 persona në ditë, dhe dita ditës, numri i pacientëve të lidhur me pajisje po rritet.

Bosnja dhe Hercegovina gjithashtu vendosi një shtetrrethim nga ora 11 e pasdites në 5 të mëngjesit. Rrethrrethimi zbatohet për të gjithë territorin e Federatës së BiH dhe vendimi do të përjashtojë ata që punojnë në ndërrime nate, si dhe nëpunësit publikë që punojnë për të zbatuar masat. kanal5/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

9 thoughts on “Greqia dhe Bosnja vendosin orë policore

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *