Mbi 1000 pacientë të infektuar me Covid19 po trajtohen në spitalet e vendit. 11 fëmijë janë shtruar në Kozle

Një total prej 1,049 pacientësh që janë pozitivë për covid-19 ose dyshohen për virusin janë shtruar në spitalet në vend. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, një total prej 155 pacientësh u shtruan në spital në Klinikën e Sëmundjeve Infektive, nga të cilët 134 pacientë ishin me mbështetje të oksigjenit. Vetëm në 24 orët e fundit, 10 pacientë të rinj janë pranuar në këtë Klinikë transmeton 360 shkallë.

Spitali në Kozle shtroi në spital 11 fëmijë pozitivë dhe tre të dyshuar për covid-19 dhe 27 pacientë të rritur pozitivë dhe të dyshuar për virusin.

GKG “8 Shtatori” ka shtatë pranime të reja në 24 orët e fundit dhe numri është një total prej 79 pacientësh. Shtatë prej tyre janë në një aparat respirator.

56 pacientë u shtruan në spital në Institutin TBC, 21 në Klinikën e Neurologjisë dhe 23 në Klinikën e Dermatologjisë.

80 pacientë janë të shtruar në spitalin në Manastir, dhe 60 pacientë janë në spitalin e Shtipit. Në repartet infektive në Tetovë, Ohër, Veles, Kumanovë, Prilep, Gostivar, Strumicë, Strugë, Koçan, Gjevgjeli, Kërçovë, Kavadarci u shtruan në spital 534 pozitivë dhe të dyshimtë për covid-19. 360 shkallë/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

271 thoughts on “Mbi 1000 pacientë të infektuar me Covid19 po trajtohen në spitalet e vendit. 11 fëmijë janë shtruar në Kozle

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *