Minstri i jashtëm, Osmani: Ende nuk kemi marrveshje me Bullgarinë

Ne ende nuk kemi një marrëveshje me Bullgarinë për çështje të hapura, tha Ministri i Jashtëm Bujar Osmani transmeton kanal5, duke theksuar se 26 vendet e tjera kanë rënë dakord për një kornizë negociatash.

Sipas tij, pengesa në rrugën e integrimit evropian të vendit tonë do të jetë një dështim për Bullgarinë dhe Bashkimin Evropian.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Minstri i jashtëm, Osmani: Ende nuk kemi marrveshje me Bullgarinë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *