MPB: Janë sanksionuar 148 shoferë në Haraçinë dhe Hasanbeg

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit ka vazhduar kontrollet e përforcuara në trafik. Në territorin e Haraçinës dhe të Hasanbegut janë shqiptuar gjithsej 148 masa, 34 për vozitje pa patentë shofer, 25 për vetura të parregullta teknikisht dhe për vetura të paregjistruara, si dhe 7 sanksione janë vendosur për mosmbajtje të maskës.

MPB njofton se do të vazhdojnë me kontrolle të përforcuara në trafik dhe apelojnë që qytetarët të respektojnë rregullat në trafik, me qëllim që të rritet siguria në trafik. als/
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *