Në Vinicë zbulohet një grup i cili ka shitur teste ilegale për Covid-19

Në Vinicë është zbuluar një grup që ilegalisht ka shitur teste për Kovid-19.  MPB në koordinim me institucionet tjera  do t’i sanksionojë dukuritë e tilla, siç është rasti në Vinicë, shkruajti ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski sot në profilin e tij në Fejsbuk.

Ai apelon deri te qytetarët  t’u besojnë  dhe t’u drejtohen vetëm personave të autorizuar mjekësor  të cilët janë mjekët amë ose epidemiologë të institutit ose qendrës për shëndet publik dhe  të mos  bëjnë mashtrime të tilla. tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *