Nga 15 nëntori mbajtje e detyrueshme të pajisjes dimërore në automjete

Këshilli Republikan për Siguri në Trafikun Rrugor informon se nga 15 nëntori fillon mbajtja e detyrueshme e pajisjes dimërore dhe kontroll dimëror përkatës së automjeteve.

Nën kontroll të  rregullt dimëror të automjeteve nënkuptohet kontrollimi i  antifrizit, kontrollimi  vajit të motorit bëjnë të ditur nga KRSTRR.

Mbajtja e pajisjes dimërore është detyrueshme dhe ka të bëjë në periudhën prej 15 nëntor deri më 15 mars të vitit të ardhshëm. tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

91 thoughts on “Nga 15 nëntori mbajtje e detyrueshme të pajisjes dimërore në automjete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *