Sot mbledhje e KSI, a do të ketë masa të reja. Situata kritike, Filipçe ende nuk mendon për orë policore

Sot, komisioni për mbrojtjen nga sëmundjet infektive do të diskutojë futjen e mundshme të masave të reja kufizuese për mbrojtjen nga përhapja e Covid-19, tha në përgjigje të një pyetjeje gazetari Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce transmeton alsat m.

“Ajo që mund të propozohet në mënyrë plotësuese është mbyllja e plotë e disa operatorëve ekonomikë që operojnë aktualisht dhe kufizimi i lëvizjes, qoftë pasdite apo në mbrëmje apo në fundjavë, por sipas koordinimit të mëngjesit ne besonim se “Kjo nuk duhet të rekomandohet, por ne po monitorojmë situatën epidemiologjike dhe nëse është e nevojshme do të marrim vendime,” tha Filipce. Siç shtoi ai, për momentin sistemi shëndetësor është nën një presion të madh dhe se për momentin situata është kritike.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Sot mbledhje e KSI, a do të ketë masa të reja. Situata kritike, Filipçe ende nuk mendon për orë policore

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *