Zaev: Po bëjmë përpjekje, por ka gjëra me të cilat nuk negociohet askund në botë

“Përmes optimizmit ne dërgojmë një mesazh se ne po bëjmë gjithçka për të arritur një zgjidhje, unë jam i njëjti që një muaj më parë me 11 tetor njoftoi njerëzit se mund të mos kemi një zgjidhje, dmth që është e mundur të mos mbajmë konferencën e parë ndërqeveritare midis Maqedonisë së Veriut dhe BE . Ne bëjmë përpjekje deri në momentin e fundit, ne do të japim gjithçka që mundemi nga energjia, mendja dhe mençuria jonë, por ju e dini që ka gjëra për të cilat nuk negociohet askund në botë. Pala Bullgare e kupton atë, e kupton që identiteti ynë dhe gjuha jonë maqedonase janë ndjenja dhe e drejta jonë, shtetet nuk negociojnë për këtë çështje. “Ne vazhdojmë të gjejmë një zgjidhje që sigurisht do të ishte e pranueshme nga të dy palët, por unë patjetër qëndroj sot që ka një mundësi që ne të mos marrim konferencën e parë ndërqeveritare me BE.” 360 shkallë/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

94 thoughts on “Zaev: Po bëjmë përpjekje, por ka gjëra me të cilat nuk negociohet askund në botë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *