400 kompani do të marrin 17,2 milionë euro

Pagesa do të bëhet në afat prej 15 ditëve që nga dita e nënshkrimit të marrëveshjeve, ndërsa javën e ardhshme do të thërriten të gjitha 400 kompanitë që të lidhin marrëveshje për mbështetje financiare.

Injeksioni i drejtpërdrejtë financiar do t’u ndihmojë kompanive që të rriten dhe të zhvillohen, që do të thotë se do t’i mbajnë vendet e punës aktuale dhe do të hapin të reja.

Investimi i përgjithshëm për këto 400 kompanitë është në vlerë prej 89,2 milionë eurove.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *