RMV/1064 të infektuar dhe 25 vdekje nga kovid-9, më i riu 34 vjeç

Në 24 orët e fundit, u kryen 3096 teste dhe 1064 raste të reja të covid-19 u regjistruan në:

-Shkup 541
-Kumanovo 57
-Dear 4
-Stip 46
-Prilep 24
-Tetovo 57
-Struga 23
-Veles 44
-Bitola 43
-Orid 33
-Kavadarci 25
-Gostivar 12
-Gevgelija 11
-Strumica 23
-Kriva Palanka 8
-Radovish 12
-Krushevo 2
-Kochani 10
-Probishtip 4
-Demir Hisar 2
-Pehçevë 7
-Berovo 3
-Valandovo 3
-Vinica 3
-Delçevo 3
-Kratovo 2
-Sveti Nikole 17
-Kërçovë 25
-Rishërimi 6
-Negotino 10

25 njerëz vdiqën, tre pacientë nga Shkupi (62, 82 dhe 75), tre nga Tetova (46, 77 dhe 83), dy nga Prilep (71 dhe 79), një nga Krushevo (40), pesë pacientë nga Kumanova (34 , 49, 49, 66 dhe 62g), katër pacientë nga Manastiri (71.72, 73 dhe 75g), një pacient nga Gostivari (65g), një nga Kavadarci (69g), një nga Kriva Pallanka (75g), një pacient nga Strumica (70), një pacient nga Valandovo (60), një pacient nga Pehçevo (69) dhe një pacient nga Sveti Nikole (68). Nga këta, dy pacientë vdiqën jashtë, të tjerët në spital.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 507 pacientë të kuruar nga:

-Shkup 163
-Kumanovo 36
-Dear 4
-Stip 19
-Prilep 30
-Tetovo 30
-Struga 16
-Veles 39
-Bitola 20
-Orid 21
-Kavadarci 17
-Gostivar 15
-Gevgelija 9
-Strumica 24
-Kriva Palanka 2
-Radovish 2
-Krushevo 1
-Kochani 17
-Probishtip 8
-Demir Hisar 1
-Berovo 2
-Valandovo 3
-Vinica 5
-Kratovo 2
-Sveti Nikole 6
-Kërçovë 9
-Rishërimi 3
-Negotino 2

Deri më tani, një total prej 286,181 testeve të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 44898, numri i pacientëve të rikuperuar është 26289, numri i vdekjeve është 1263 dhe numr

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “RMV/1064 të infektuar dhe 25 vdekje nga kovid-9, më i riu 34 vjeç

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *