18 të vdekur dhe 1168 të infektuar në Maqedoninë e Veriut, Shkupi vatër e infektimeve

Në 24 orët e fundit, u kryen 3353 teste dhe 1168 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:

-Shkup 513
-Kumanovo 68
-Dear 6
-Stip 27
-Prilep 77
-Tetovo 65
-Struga 40
-Veles 36
-Bitola 58
-Oridi 25
-Kavadarci 29
-Gostivar 30
-Gevgelija 5
-Strumica 33
-Kriva Palanka 5
-Radovish 7
-Krushevo 3
-Kochani 19
-Probishtip 1
-Demir Hisar 1
-Pehçevë 3
-Berovo 3
-Valandovo 6
-Vinica 5
-Delçevo 3
-Kratovo 11
-Sveti Nikole 33
-Kërçovë 42
-Rishirimi 4
-Negotino 7

18 persona vdiqën, pesë pacientë nga Shkupi (61, 69, 67, 77 dhe 84), dy nga Kumanova (66 dhe 80), një pacient nga Shtipi (54), një nga Tetova (73), dy nga Manastiri (82 dhe 73g), një nga Ohri (84g), katër pacientë nga Gostivari (78, 76, 78 dhe 66g), një nga Strumica (55g) dhe një pacient nga Kratovo (74g). Njëri prej tyre vdiq jashtë, të tjerët vdiqën në spital.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 692 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 394
-Kumanovo 25
-Stip 27
-Prilep 22
-Tetovo 49
-Veles 33
-Bitola 14
-Oridi 2
-Kavadarci 12
-Gostivar 22
-Gevgelija 12
-Strumica 18
-Kriva Palanka 6
-Radovish 3
-Krushevo 1
-Kochani 12
-Probishtip 6
-Demir Hisar 2
-Berovo 6
-Vinica 2
-Kratovo 1
-Sveti Nikole 3
-Kërçovë 16
-Rishërim 1
-Negotino 2

Deri më tani, një total prej 289,534 testeve të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 46062, numri i pacientëve të rikuperuar është 26981, numri i vdekjeve është 1281 dhe numri i rasteve aktive është 17800.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “18 të vdekur dhe 1168 të infektuar në Maqedoninë e Veriut, Shkupi vatër e infektimeve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *