Ivo Sanader dënohet me 8 vite burg për korrupcion

Ish kryeministri kroat dhe udhëheqësi HDZ Ivo Sanader është dënuar me tetë vjet burg për çështjen Fimi Media në një rigjykim. Sanader është shpallur fajtor për korrupsion për nxjerrjen e parave nga institucionet shtetërore dhe ndërmarrjet përmes agjencisë së marketingut Fimi Media. Nga 24 milion kuna, 8 milion u përdorën për të financuar partinë, me del Sanader që e mbajti atë për vete. Në këtë rast, HDZ është gjetur përgjegjëse për korrupsionin. sitel/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

63 thoughts on “Ivo Sanader dënohet me 8 vite burg për korrupcion

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *