Francë, mbi 32 000 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 32 095 raste të reja me COVID -19 duke e çuar numrin total në 1 954 599 raste me koronavirusin e ri.

Për herë të parë që prej fillimit të valës së dytë të COVID-19, pacientët në reanimacion këtë nrë janë më pas se dje, 4 855 sipas Shëndetit Publik të Francës nga 4 903 dje.

Gjatë 24 orëve të fundit në Francë kanë humbur jetën 359 persona për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19).

lg.php.gif

lg.php.gif

Në një deklaratë nga Institucioni i Shëndetit Publik thuhet se me 32 095 raste të shënuara në 24 orët e fundit numri i rasteve ka arritur në 1 954 599 ndërsa me 359 vdekje në spitale numri i viktimave ka arritur në 44 246.

Numri i personave në spitale dhe në kujdesin intensiv ka rënë për herë të parë pas një kohe të gjatë.

lg.php.gifNorma e rezultateve pozitive të testeve për COVID-19 në vend është njoftuar të jetë 17,3 për qind. Balkanweb/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

75 thoughts on “Francë, mbi 32 000 raste të reja me COVID-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *