COVID-19, Merkel: Numrat po stabilizohen, por shumë ngadalë

Angela Merkel shprehu shqetësimin e saj personal sot paradite për zhvillimet e pandemisë në Gjermani, në funksion të një takimi, po sot, me ministrat dhe presidentët e landeve, të mbledhur për të vlerësuar efektet e gjysmë-bllokimit të lëshuar më 2 nëntor në territorin federal.

Sipas ekspertëve politikë, kancelarja dëshiron të vendosë një ndalim më të rreptë të kontakteve.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

30 thoughts on “COVID-19, Merkel: Numrat po stabilizohen, por shumë ngadalë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *